Wyborcza.pl o Pawle Sadaj i wystawie NordArt - SADAJ
SADAJ STUDIO to autorskie studio artysty grafika i fotografika Pawła Sadaj. Od ponad 10 lat tworzymy identyfikacje, wizerunki firm i marek, projektujemy narzędzia wizualne komunikacji marketingowej, oraz reklamy.
wizerunek, projektowanie wizerunku, wizerunek firmy, logotyp, logotypy, identyfikacja, logo, logo design, branding, brand, brand design, komunikacja marki, komunikacja wizualna w marketingu, reklama, design, komunikacja w reklamie, fotografia, fotografia biznesowa, fotografia korporacyjna, fotografia wizerunkowa, identyfikacja firmy, identyfikacja marki, rebranding, motion design, animacja, filmy korporacyjne
8515
post-template-default,single,single-post,postid-8515,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Wyborcza.pl o Pawle Sadaj i wystawie NordArt

  |   Art, Photography

Sukces przyciąga, tak więc o naszym kreatywnym Pawle Sadaj i jego sukcesie rozpisały się media.

Poniżej przytaczamy artykuł jaki pojawił się na łamach Wyborcza.pl > link do artykułu 

 

Paweł Sadaj

Polski fotograf wśród 200 najważniejszych artystów świata

Hubert Orzechowski 30 czerwca 2019 | 10:07

 

Cykl „Hotel Meduza” Pawła Sadaja został wybrany do prestiżowej wystawy „NordArt” w niemieckim Büdelsdorfie. Praca Polaka znalazła się wśród 200 wyróżnionych spośród ponad 3 tys., które ubiegały się o udział w wystawie.

 

Sadaj to znany fotograf i wzięty grafik komputerowy. Planował zostać rzeźbiarzem, ale ostatecznie zdecydował się na fotografię artystyczną – informuje Superstacja.

„Hotel Meduza” to cykl siedmiu fotografii. Układają się one w fabularną całość, która opowiada o jednej nocy. Bohaterami swojej opowieści Sadaj uczynił przedstawicieli dwóch warstw społecznych: arystokrację i lud.  – Zawsze chciałem zebrać kilka postaci z historii malarstwa europejskiego, połączyć je w jedną historię i tchnąć w nie nowe życie – tłumaczy artysta.

W ten sposób w swojej wyróżnionej pracy Sadaj zaprezentował podział we współczesnym świecie na wielkie mocarstwa i zwykłe społeczeństwo. Pokazał rozdźwięk między wielką polityką a sprawami zwykłych ludzi. Wśród postaci „Hotelu Meduza” można znaleźć odniesienia m.in. do Związku Radzieckiego i Stanów Zjednoczonych.

Sadaj pokonał konkurencję

W swoich pracach Sadaj łączy fotografię tradycyjną z nowoczesnymi technikami cyfrowymi. „Hotel Meduza” został zainspirowany pracami francuskich malarzy okresu romantyzmu. – Nasze życie to nieustająco powtarzający się ciąg zdarzeń. Pytanie tylko, w którym jego momencie jesteśmy aktualnie? – mówi artysta.

Cykl polskiego artysty został wyselekcjonowany spośród 3 tys. dzieł z całego świata. Znalazł się na wystawie „NordArt” w Büdelsdorfie. To impreza z dwudziestoletnią tradycją i jednocześnie jeden z największych przeglądów najnowszych trendów sztuki współczesnej w Europie. Na tegoroczną wystawę jury wybrało 200 prac artystów z całego świata.

Sadaj oprócz fotografii ukończył także grafikę. Obydwa kierunki studiował w Trójmieście. „Hotel Meduza” został wcześniej zauważony m.in. w Wielkiej Brytanii. Oprócz działalności artystycznej Sadaj prowadzi w Warszawie firmę zajmującą się identyfikacją wizualną.